Mans grozs

Šitake - dziedinošā brīnumsēne

Šitake sēni mēdz saukt par sēņu karalieni, jeb monarhu, tā norādot uz šīs sēnes izcilo garšu un kvalitāti. Šitake ir meža sēne un var augt uz dažādu sugu kokiem.
Austrumu tautas medicīnā šo sēni uzskata par produktu, kas attīra asinis, to lieto arī pret saaukstēšanos, gripu, masalām, bronhītu, kuņģa sāpēm, aknu slimībām, galvassāpēm, diabētu, nespēku, tūsku, bakām un pat pret saindēšanos ar sēnēm. Mūsdienās Japāņu pētnieki atklājuši arī sēņu labvēlīgo ietekmi asinsspiediena normalizēšanā, sirds slimībām, dažādām alerģijām, neiralģijām kā arī kā efektīvu līdzekli pie dažādām dermatoloģiskām saslimšanām un hronisku nogurumu.
Šitake sēne ir labs olbaltumvielu, jeb proteīnu un kālija avots, bet sēņu kātiņos ir daudz cinka – nozīmīga elementa imunitātes stiprināšanai. Šī brīnumainā sēne satur daudz vairāk D vitamīna kā citi pārtikas produkti.
Mūsdienās Šitakes produkti ir plaši pieejami veselīgas pārtikas produktu veikalos, vairums kaltēto sēņu tiek importētas no Ķīnas un Japānas un piejamas dažādās lietošanas formās.

You May Also Like

Atstāt komentāru

Komentāri būs publicēti pēc pārbaudes